BİKON MÜHENDİSLİK

PROJE DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ

Hakkımızda

 

Firma kurucu ortaklarından makina yüksek mühendisi Özer Biçer (İ.T.Ü. 1966), mezuniyetinin ardından Almanya’da, klima sektöründe proje mühendisi olarak çalışmıştır.

1966 mezuniyetinden sonra doktora öğrencisi olarak Almanya’ya gitti. Bu sırada sanayide klimatizasyon, ısıtma, havalandırma ve  otomatik kontrol konularında proje mühendisi olarak çalıştı. 1971’de askerlik görevi için yurda döndü. Deniz kuvvetleri planlama dairesinde proje mühendisi olarak yedek subaylığını tamamladı.

Proje çalışmalarının paralelinde kauçuk, lateks teknolojisi sahasında gerek kimyasal gerekse makine konstrüksiyonu konusunda uzun yıllar  çalışma yaptı.

1980’ler den sonra Elsan A.Ş. olarak operatör ve muayene eldiveni imalatı yapan firmada kurucu ortak olarak görev aldı.

Uzun Yıllar NATO müteahitlik hizmetleri veren Günay Limited’in havaalanları, boru hatları gibi mühendislik hizmetlerinde mekanik koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

2003 yılından itibaren, BİKON MÜHENDİSLİK Proje Dan. San.ve Tic. Ltd. Şti. adı altında, kurucu ortak olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

2010 yılından itibaren, BİKON IŞIKLI VE ÖZEL ŞEKİLLİ LATEKS REKLAM BALONLARI markası adı altında, lateks reklam balonları imalatı ve tasarımına devam etmektedir.

2012 yılından itibaren JaceSystems pasif hareket sistemleri, CPM cihazlarının Türkiye  satış ve pazarlama temsilcisi olarak faaliyete başlamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma kurucu ortaklarından jeofizik mühendisi Serdar Biçer, (İ.Ü. 1999) Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezuniyetinin ardından İngilizce işletme (Yeditepe Üniversitesi—M.B.A. 2004) alanında yüksek lisansını, Elektronik Ticaret konusunda tamamlamıştır.

 

2003 yılından itibaren BİKON MÜHENDİSLİK  Proje Dan. San.ve Tic. Ltd. Şti. adı altında, kurucu ortak olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

 

2010 yılından itibaren, BİKON IŞIKLI VE ÖZEL ŞEKİLLİ LATEKS REKLAM BALONLARI markası altında, lateks reklam balonları imalatı ve tasarımına devam etmektedir.

 

2012 yılından itibaren, BTMNanoClearAG nano—gümüş dezenfenktan ve koku giderici markası ve ürünlerinin satış ve pazarlama danışmanı olarak faaliyet göstermektedir.

 

2012 yılından itibaren JaceSystems pasif hareket sistemleri, CPM cihazlarının Türkiye  satış ve pazarlama temsilcisi olarak faaliyete başlamıştır.